International sites CzechEnglishGermanPoland
erb
banner
G+P Technik s.r.o. je česká obchodní společnost založena r. 2002.
banner
G+P Technik s.r.o. je česká obchodní společnost založena r. 2002.

News

GP Technik News

IFRA Expo 2012 - Frankfurt nad Mohanem (Německo)
Vážení přátelé,
taktéž nepřehlédněte naše pozvání na letošní výstavu IFRA - podrobnosti jsou opět v sekci VÝSTAVY.

Odborný seminář v polských Beskydech 27.9.2012

Vážení obchodní přátelé,
naše společnost G+P Technik a koncern Goss International uspořádali odborný seminář který se uskutečnil ve čtvrtek 27. 09. v 18:30 ve stylové krčmě Kubalonka v obci Istebna, nedaleko známého zimního střediska Wisla v polských Beskydech.
Během setkání proběhla odborná prezentace produktů a možností našeho nového obchodního partnera, výrobce rotačních offsetových tiskových strojů, firmy GOSS.
Po prezentaci následovala slavnostní večeře a po jejím skončení pokračovala diskuse s našimi obchodními partnery - se zástupci společností Goss International a dalšími.
Podrobnější informace o akci naleznete ZDE.

Nový obchodní partner - GOSS International

Vážení přátelé, vážení zákazníci,
jsme rádi, že vás můžeme informovat o skutečnosti, že jsme nedávno uzavřeli smlouvu s naším novým obchodním partnerem - americkou společností GOSS International - výrobcem rotačních offsetových tiskových strojů.
Goss International je součástí Shanghai Electric (Group)  Corporation, mezinárodní skupiny s ročními výnosy více než 8 miliard dolarů a dlouhodobými závazky v průmyslových technologiích světové třídy. 
Více informací o společnosti naleznete na jejich www stránkách - GOSS International - ZDE.

Nový obchodní partner ELETTRA

Vážení přátelé, vážení zákazníci,
jsme rádi, že vás můžeme informovat o skutečnosti, že jsme nedávno uzavřeli smlouvu s naším novým obchodním partnerem - italskou společností ELETTRA.

DRUPA 2012
Vážení přátelé polygrafie,
dovolte, abychom Vás opět pozvali na již tradiční veletrh polygrafické techniky a příslušenství DRUPA, který se jako vždy koná v německém Düsseldorfu. Podrobnosti jsou v sekci VÝSTAVY.

Kontrakt s německou společností EAE
Vážené dámy, vážení pánové,
s potěšením vám můžeme oznámit, že jsme během naší návštěvy u německé společnosti EAE s ní uzavřeli kontrakt o spolupráci. Zastupujme tuto společnost v České republice, také na Slovensku a v Polsku.
EAE Ewert Ahrensburg Electronic GmbH

IFRA EXPO - 4.10. - 6.10.2010 - Hamburk

Ve dnech 4.10. - 6.10.2010  se naše společnost zúčastnila mezinárodního veletrhu
IFRA EXPO v Hamburku.
Byli jsme k zastižení na stánku svého obchodního partnera - LOVAGHY Enterprise Inc.
Návštěvníci mohli shlédnout mimo jiné i skládací stroj Lovaghy HQF-20, o jehož úspěšné instalaci v Polsku jsme vás již v NEWS informovali dříve. 

IFRA EXPO - 4.10. - 6.10.2010 - Hamburk IFRA EXPO - 4.10. - 6.10.2010 - Hamburk IFRA EXPO - 4.10. - 6.10.2010 - Hamburk IFRA EXPO - 4.10. - 6.10.2010 - Hamburk IFRA EXPO - 4.10. - 6.10.2010 - Hamburk

Nový obchodní partner BETZ Technologies GmbH

Vážené dámy, vážení pánové,
chtěli bychom Vás informovat o skutečnosti, že firma G+P Technik s.r.o. je splatností od 1. 7. 2010 novým zastoupením firmy BETZ Technologies GmbH pro oblast České republiky a Slovenska.
Dnes již velmi dobře etablováná společnost Betz Technologies GmbH byla před téměř 30 lety prvním německým výrobcem pump pro transport ofsetové barvy. Její aktivity se koncentrují na produkci systémů zásobování barvou. U výrobců tiskových strojů a barev je vždy znovu žádaným partnerem pro vývoj v oblasti ofsetového barvového hospodářství.
Produktové portfolio firmy Betz Technologies GmbH sahá od pump na barvu pro sudy, kontejnery a nádrže až po zákazníkem specifikované systémy potrubních rozvodů barev ColorTrans, multifunkční regulátory hladiny barvy ColorPro, kompaktní míchání barev ColorMove, stejně jako automatické zařízení pro vytlačování barvy z plechovek pro kónické 2,5 kg plechovky a flexibilní, až na 40 barev rozšiřitelné barvové dávkovací systémy ColorMix.
Věříme, že i Vám budeme díky této spolupráci moci nabídnout prostřednictvím našeho produktového portfolia řešení šitá na míru Vašim potřebám a požadavkům a potěší nás, když s námi budete počítat ve Vašem dalším plánování.
Pro všechny další informace je zde pro Vás kompetentní tým firmy G+P Technik s.r.o.
Oficiální oznámení o spolupráci najdete ZDE.

Instalace skládacího stroje Lovaghy HQF-20
Rádi vás informujeme o úspěšné instalaci skládacího stroje Lovaghy HQF-20, která byla dokončena v srpnu 2010.
Instalace byla provedena u společnosti RR Donnelley.
Brzy doplníme podrobnější informace a případně doplníme i ilustrační fotografie.
World's Fastest Mobile Folder http://www.youtube.com/watch?v=RzAZxzsk9wM

NOVINKA - INDIKÁTOR TLAKU

INDIKÁTOR TLAKU V MÍSTĚ STYKU VÁLCŮ TISKOVÉHO STROJE

Jakost tisku závisí na co nejlepším možném přenosu barvy a vodní emulze z deskového válce na válec s gumovým potahem a na konec na papír.
Díky novému, netradičnímu INDIKÁTORU TLAKU je nyní možno rychle změřit tlak mezi válci, místo výšky potahu, která je nepřímou metodou měření.
S Nip Control indikátorem tlaku je snadné kontrolovat změny tlaku v místě styku válců v průběhu času, nebo jak se mění tlak s různými podložkami a potahy válců.

Popis a návod k použití indikátoru tlaku v anglickém jazyce je ZDE, v polském jazyce TADY.
Český překlad zde uveřejníme jakmile bude dokončen.


SVĚTOVÁ NOVINKA
SOFTWARE PRO ŘÍZENÍ JAKOSTI STYČNÉHO PROUŽKU MEZI VÁLCI TISKOVÉHO STROJE

Jsme hrdí na to, že vám může představit software, vyvinutý firmou Rolf Hansson Consulting pro INDIKÁTOR TLAKU vyráběný švédskou společností Nip Control AB.
Díky tomuto novému softwaru - hansson●nips - bylo možné vytvořit systém pro kontrolu kvality styčného proužku.
Jak je známo, oblast styku mezi válci (tzv. styčný proužek) je velmi důležitým prvkem v procesu tisku!
Software, o kterém vás informujeme je doplňkovým produktem k ovládání zařízení - INDIKÁTOR TLAKU. Pro usnadnění používání softwaru, bude každý program individuálně navržen tak, aby odrážel konfiguraci vašeho stroje.
Stačí pouze vyplnit jednoduchý formulář pro konfiguraci vašeho stroje a společnosti Rolf Hansson Consulting pro vás vytvoří speciální program šitý na míru.

Další informace o softwaru, najdete ZDE.

Přeložený Newsletter si můžete přečíst/stáhnout ZDE.

Agrama Materialflusstechnik, GmbH & Co. KG

Vážení obchodní přátelé,

v průběhu druhého pololetí roku 2009 jsme se stali obchodními zástupci německé společnosti Agrama Materialflusstechnik GmbH & Co.KG se sídlem v Augsburgu, která  je výrobcem strojů a zařízení pro potravinářský, farmaceutický a polygrafický průmysl.
Pro polygrafický průmysl dodává následující vybavení do tiskáren a kniháren:

klešťový systém s jeřábem
šupinový nakladač ze štanglí
páskování nebo přepáskování pro stabulizaci balíků
vkládání a adresování
řezačka pro střední řez 

Podrobnější informace o výrobcích pro polygrafický průmysl naleznete v češtině ZDE
v polštině ZDE

Agrama Materialflusstechnik, GmbH & Co. KG Agrama Materialflusstechnik, GmbH & Co. KG Agrama Materialflusstechnik, GmbH & Co. KG Agrama Materialflusstechnik, GmbH & Co. KG Agrama Materialflusstechnik, GmbH & Co. KG

Seminář - Lepení za studena - Ribler GmbH

V pondělí 22. června se v Horoměřicích v přednáškovém sále hotelu Modrá stodola konal seminář věnovaný problematice - Lepení za studena pomocí dokonale obnaženého vlákna
technologií německé společnosti Ribler GmbH.
Přednášku o technologii lepení za studena přednesl jednatel a majitel společnosti Ribler GmbH pan Franz Josef LANDEN. Vysvětlil základní principy této progresivní metody a provedl srovnání se současným způsobem lepení za tepla - tzv. "Hot Melt". 
Vše o čem pan LANDEN přednášel doložil praktickými ukázkami, k dispozici byla i dvě zařízení, na kterých byla vícekrát demonstrována tato technologie.
Účastníci semináře měli možnost vyzkoušet si práci na těchto zařízeních, ti kteří si donesli vlastní papírové "mustry" si je mohli nechat slepit a porovnat tak kvalitu vazby lepené za studena s  kvalitou vazby lepené za tepla, která je dnes nejrozšířenější. 
Princip a přípravu lepené plochy si můžete prohlédnout  ZDE, rovněž se dočtete o dalších výhodách tohoto řešení - úspora energie, nízká spotřeba lepidla, nulový vliv na životní prostředí.
Níže si můžete prohlédnout také několik fotografií z této události.

Další fotografie a informace ze semináře naleznete na tomto letáku.

Pro lepší představu jak vypadá práce na zařízeních společnosti Ribler se můžete podívat na krátký instruktážní film, který je k dispozici na stránkách výrobce - ZDE.

Seminář - Lepení za studena - Ribler GmbH Seminář - Lepení za studena - Ribler GmbH Seminář - Lepení za studena - Ribler GmbH Seminář - Lepení za studena - Ribler GmbH Seminář - Lepení za studena - Ribler GmbH

Printforum 2009 - Praha

Dne 18. června 2009 jsme se již tradičně zúčastnili mezinárodní konference o tisku a aktuálních trendech - PRINTforum 2009, která se konala v Praze, v hotelu Pyramida.
Tentokrát jsme byli jen účastníky - bez odborné přednášky.
Termín konání letošního PRINTfora byl příliš brzy po konání mezinárodních veletrhů v Poznani a EmbaxPrintu v Brně, kde jsme se zúčastnili jako vystavovatelé.
Bližší informace o této akci si můžete přečíst na stránkách PRINTfora.
Přinášíme zde jen několik fotografií z letošního ročníku.

Printforum 2009 - Praha Printforum 2009 - Praha Printforum 2009 - Praha Printforum 2009 - Praha Printforum 2009 - Praha

Ocenění Zlatý EmbaxPrint 2009
Na slavnostním večeru byl v Brně oceněn Zlatým EmbaxPrintem exponát námi zastupované švédské společnosti Nip Control AB, digitální měřicí systém Nip Control. O tomto přístroji jsme vás informovali na této stránce již dříve - viz níže.
Měřicí systém obsahuje měřicí přístroj RNI - Roller Nip Indicator a ohebný statický a dynamický senzor.
Na snímcích níže můžete vidět obchodně-technického ředitele naší společnosti pana Václava Koželuha a výkonného ředitele švédské společnosti Nip Control AB pana Stefana Wegdella, také ředitele naší polské pobočky pana Marka Friedricha a paní Lenku Štahlovou, pracovnici G+P Servis, s.r.o.
Další informace najdete na informačním letáku ZDE.
Krátký videoklip v lepším rozlišení si můžete spustit na stránkách našeho partnera - společnosti Nip Control AB.

Ocenění Zlatý EmbaxPrint 2009 Ocenění Zlatý EmbaxPrint 2009 Ocenění Zlatý EmbaxPrint 2009 Ocenění Zlatý EmbaxPrint 2009 Ocenění Zlatý EmbaxPrint 2009

Instruktážní měření v tiskárně

V červenci 2008 jsme zorganizovali instruktážní měření pomocí přístroje Roller Nip Control přímo v provozu vybraných tiskáren v Praze: ČTK Repro, Vltava-Labe-Press, Česká Unigrafie, Ringier Print a Svoboda Press. 
V úterý 15. července  se měření v České Unigrafii zúčastnili i redaktoři odborných časopisů - slečna Jitka Böhmová z časopisu Typografia a Mgr. Ivan Doležal z časopisu Svět tisku.Dále se zde sešli Ing. Siegfried V. Bytomski, Václav Koželuh a Ing. Jiří Piskač za firmu G+P Technik, zástupci tiskárny Česká Unigrafie Ing. Zdeněk Haken - vedoucí TU, Miloš Vojkovský - mistr tisku a Ondřej Humpál - mistr servisu. Měřicí přístroj Roller Nip Indicator (RNI) přijel představit pan Stefan Wegdell, výkonný ředitel švédské společnosti Nip Control AB, která tento přístroj vyrábí. Společnost se specializuje na výrobu senzorů a spolupracuje se sesterskou firmou, která se zabývá vývojem pro podniky, jako jsou Volvo nebo Scania. Po seznámení s problematikou měření styčného proužku a předvedení měřicího přístroje, bylo umožněno měření přímo v tiskovém stroji a současně probíhala živá debata s tiskaři o přínosech používání tohoto měřícího systému.

Již druhý den po provedeném instruktážním měření přišly první objednávky na přístroj RNI, který dokáže opravdu významným způsobem zpřesnit a zkvalitnit práci tiskařů a může tak významným způsobem přinést úspory elektrické energie, papíru i tiskařských barev a vlhčících roztoků.
Ke konci října 2008 bylo prodáno na našem trhu již více než 30 sad přístrojů (sada = RNI + statický + dynamický sensor).

Další informace o tomto přístroji si můžete přečíst také v odborném tisku - časopis Typografia č.7 - 8/2008, str.12-13 a časopis Svět tisku č. 09/2008, str.66-67.
O přístroji NRI měl také přednášku pan Stefan Wegdell na mezinárodní konferenci PRINTFORUM 2008, která se konala 1.10.2008 v hotelu Pyramida v Praze.

Přinášíme zde několik fotografií z uskutečněných instruktážních měření.

Instruktážní měření v tiskárně Instruktážní měření v tiskárně Instruktážní měření v tiskárně Instruktážní měření v tiskárně Instruktážní měření v tiskárně

Naši noví obchodní partneři

Vážení přátelé, vážení zákazníci,
jsme rádi, že vás můžeme informovat o skutečnosti, že jsme nedávno uzavřeli smlouvu
s naším novým obchodním partnerem - americkou společností TENSOR GROUP, Inc.

TENSOR GROUP, Inc.  je předním americkým výrobcem rotačních tiskových strojů sloužících
pro komerční a novinový tisk.
Od roku 1993 bylo úspěšně instalováno více než 2400 jednotek v 36 zemích světa.
Dodávky kompletních tiskových linek a jejich instalace jsou prováděny se zřetelem
na individuální potřeby tiskáren a doplňují stávající tisková zařízení vysoko nad 
očekávání zákazníků.

_________________________________________________________________

Měření šířky kontaktního proužku mezi válci tiskového stroje

Vážení zákazníci,
chceme vás informovat o novince v oblasti měření a nastavování šíře kontaktního proužku mezi válci tiskového stroje. Jedná se o digitální měřící přístroj nové generace vyráběný švédskou společností  NipControl AB  - Roller Nip Indicator (RNI).

Podrobnější informace o způsobu měření i o vlastním přístroji Roller Nip Indicator naleznete v brožurách, které si můžete stáhnout v českém, anglickém, německém a polském jazyku z této webové stránky. 
Sadu (přístroj + senzory) si můžete objednat na níže uvedené poštovní adrese:

G+P Technik s.r.o.
Konzumní 92
252 62  Horoměřice

nebo také e-mailem na adrese: gptechnik@gptechnik.cz

Pokud kliknete na odkazy uvedené níže levým tlačítkem myši - otevře se vám příslušná brožura ve zvoleném jazyku v novém okně. 
Pokud chcete brožuru ve formátu PDF stáhnout a uložit do vašeho počítače, klikněte na odkaz pravým tlačítkem myši a zvolte z kontextové nabídky - "Uložit cíl jako ..." 

Stažení/otevření brožury v češtině
Download/Open Brochure in English
Download/Öffnen Broschüre in Deutsch
Download/Open Brochure in Polish

Uživatelskou příručku v českém jazyce k přístroji RNI - Roller Nip Indicator
si můžete stáhnout zde:   RNI_Uziv_prirucka_CZ.pdf

Doplňující informace k novému statickému senzoru získáte ZDE

Naši noví obchodní partneři Naši noví obchodní partneři Naši noví obchodní partneři Naši noví obchodní partneři Naši noví obchodní partneři